Projekt Crown Heights společnosti Continuum byl odložen soudním sporem


0

Zakladatel společnosti Continuum Ian Bruce Eichner a bývalá továrna na koření na 960 Franklin Street (Getty, Google Maps)

Zakladatel společnosti Continuum Ian Bruce Eichner a bývalá továrna na koření na 960 Franklin Street (Getty, Google Maps)

Kontroverzní výškový vývoj v Crown Heights byl opět zastaven.

Návrh společnosti Continuum Company Iana Bruce Eichnera na rezonování bývalé továrny na koření v 960 Franklin Avenue bylo odloženo soudním procesem aktivisty sousedství ohledně procesu virtuálního slyšení. Soudkyně Nejvyššího soudu v okrese Kings Katherine Levine minulý týden schválila dočasný soudní příkaz, který prozatím pozastavil proces rezonování.

Odpůrci projektu tvrdí, že jeho dvě věže, které by mohly dosáhnout více než 30 příběhů, budou vrhat stíny škodící rostlinám nad Brooklynskou botanickou zahradou.

Soudní proces podala skupina aktivistů pod vedením Alicie Boydové, která tvrdila, že virtuální slyšení porušují pravidla města pro provádění procesu veřejné kontroly využití půdy. Boyd uvedl, že slyšení zakazují členům komunity bez přístupu k internetu.

Společnost Continuum Company a Eichner nevrátili žádosti o komentář.

Brooklynský papír jako první hlášeno zprávy.

Je to podruhé, kdy bylo rezonování v Brooklynu odloženo kvůli obavám z virtuálních slyšení.

Plán města na rezonování 80 bloků v Gowanu byl pozastaven poté, co soudce Levine povolil dočasný soudní příkaz v lednu poté, co odpůrci podali podobnou stížnost týkající se virtuálních slyšení. Soudce částečně zvednutý TRO později ten měsíc, což městu umožní podat žádost o projekt.

V Crown Heights se Eichner snaží postavit dvě 39patrové věže s 1578 nájmy, z nichž polovina by byla cenově dostupná. Tento plán byl zrušen poté Major Bill de Blasio uvedl, že se postaví proti návrhu developera, nazve jej „hrubě mimo rozsah sousedství“ a bude bránit růstu rostlin na zahradě. Byl to obrat pro de Blasia, který projekt dříve podporoval.

Město nedávno oznámilo, že developer nyní staví projekt, který je na vrcholu 17 příběhů, ale s mnohem méně dostupnými byty. Ať tak či onak, rezoning bude muset projít zdlouhavým procesem ULURP ve městě a bude muset získat souhlas městské rady a nakonec starosty.

Vývojář také navrhl, že by mohl jednoduše pokročit s projektem pravice, který by měl 518 bytů a žádné dostupné bydlení. Tento vývoj by nevyžadoval projít procesem kontroly využití půdy.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *